Przebarwienia skóry mogą mieć podłoże genetyczne, powstawać po nadmiernej ekspozycji na słońce czy być skutkiem problemów hormonalnych. Nie zależnie od przyczyny ich występowanie jest dla wielu osób bardzo kłopotliwe. Warto w takiej sytuacji zadbać, by pozbyć się ich i cieszyć się piękną skórą. Jak usunąć przebarwienia?
Usuwanie przebarwień w warunkach domowych
Przebarwienia są bardzo zróżnicowane mogą przybierać formę piegów, ale również mogą powstać wskutek nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych.
Osoby, które mają przebarwienia na ciele mogą rozpocząć od kuracji w warunkach domowych. Warto zacząć od używania kremów, które w składzie mają witaminę C, kwas kojowy czy kwas azaleinowy. Takie kosmetyki najczęściej można kupić w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych.
Usuwanie przebarwień warto również rozpocząć od peelingu, który powoduje złuszczenie naskórka. Specjalistyczny peeling najlepiej wykonać w zakładzie kosmetycznym, gdyż wymaga on wprawy on doświadczenia.
A może laser?
Nie wszystkie przebarwienia można usunąć używając wyłącznie kosmetyków. Często przebarwienia, które są większe i głębsze należy usunąć wykorzystują zabiegi laserowe.
Działanie lasera jest bardzo skuteczne, dzięki zabiegom można usunąć nawet duże i szpecące przebarwienia. Usuwanie przebarwień laserem jest całkowicie bezpieczne. Warto również pamiętać, że zabiegi laserowe mają wiele innych zalet. Skóra staje się sprężysta, jędrna i znikają niewielkie zmarszczki.
Usuwanie przebarwień laserem można wykonać tylko, gdy osoba nie wystawiała skóry na działanie promieni UV. Koniecznie trzeba również pamiętać, by po zabiegu unikać słońca co najmniej przez 4 tygodnie.
Efekty po usunięciu przebarwień laserem nie będą widoczne od razu. Stary naskórek musi się złuszczyć, by pacjent mógł zobaczyć efekty zabiegu. W pierwszym etapie po zabiegu pacjent zauważy, że skóra stała się znacznie ciemniejsza. Dopiero po pewnym czasie (około tydzień) skóra zyska piękny koloryt.
Usuwanie przebarwień nie jest zabiegiem, który przynosi zadowalające efekty po pierwszym zabiegu. Najczęściej konieczne jest wykonanie serii naświetleń laserem. Ilość zabiegów jest dostosowana do indywidualnych zmian, które na bieżąco określa lekarz.